دوربین دیجیتال نیکون D4s Body

16,500,000 تومان

موجود در انبار
معرفی اجمالی محصول
دوربين ديجيتال نيکون D4s

نيکون D4S که در واقع جايگزين دوربين پرچم دار قبلياين شرکت است نسبت به مدل پيشين خود دستخوش تغييراتي شده تا ايده آل عکاسان حرفه اي را تکامل بخشد. اين دوربين که از يک سنسور FX-format با دقت 16.2 مگاپيکسل بهره مي‌برد از پردازنده مدرن EXPEED 4 ساخت نيکون نيز بهره مي‌جويد که به گفته اين شرکت سرعت آن نسبت مدل گذشته 30 درصد افزايش يافته است. جالب است که بدانيد در حالي که حداکثر ايزو استاندارد اين دوربين تنها از 12800 به 25600 افزايش يافته است، حداکثر ايزو اين دوربين در حالت مضاعف 409,600 است که دو برابر مدل پيشين است. اين دامنه ايزو تقريبا عکاسي را در تاريک‌ترين حالات نيز امکان پذير مي‌سازد. سرعت عکاسي پياپي نيز با فوکوس خودکار به 11 فريم بر ثانيه رسيده است. البته D4 نيز توانايي ثبت 11 عکس پياپي را داشت، با اين تفاوت که خبري از فوکوس خودکار نبود و در واقع فقط در عکس اول عمليات فوکوس صورت مي‌گرفت و عکس‌هاي بعدي با همان فوکوس ثبت مي‌شدند. حجم بافر نيز افزايش يافته و D4S مي‌تواند تا 200 عکس را با فرمت JPEG و بالاترين رزولوشن ذخيره نمايد، اين در حاليست که اين عدد براي مدل گذشته 170 بوده است

توضیحات

در حالی که بیش از دوسال از عرضه دوربین پرچم دار نیکون یعنی D4 می گذرد و با وجود این که این دوربین از تمامی آزمون ها سر بلند بیرون آمده است. نیکون تصمیم به جایگزینی این دوربین با نسخه  به روز تر آن یعنی D4S گرفته است که البته در ظاهر تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و عمده تفاوت آن ها با یکدیگر در زیر پوستشان نهفته است. این دوربین که از یک سنسور FX-format با دقت ۱۶.۲ مگاپیکسل بهره می‌برد از پردازنده مدرن EXPEED 4 ساخت نیکون نیز بهره می‌جوید که به گفته این شرکت سرعت آن نسبت مدل گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است. جالب است که بدانید در حالی که حداکثر ایزو استاندارد این دوربین تنها از ۱۲۸۰۰ به ۲۵۶۰۰ افزایش یافته است، حداکثر ایزو این دوربین در حالت مضاعف ۴۰۹,۶۰۰ است که دو برابر مدل پیشین است. این دامنه ایزو تقریبا عکاسی را در تاریک‌ترین حالات نیز امکان پذیر می‌سازد. سرعت عکاسی پیاپی نیز با فوکوس خودکار به ۱۱ فریم بر ثانیه رسیده است. البته D4 نیز توانایی ثبت ۱۱ عکس پیاپی را داشت، با این تفاوت که خبری از فوکوس خودکار نبود و در واقع فقط در عکس اول عملیات فوکوس صورت می‌گرفت و عکس‌های بعدی با همان فوکوس ثبت می‌شدند. حجم بافر نیز افزایش یافته و D4S می‌تواند تا ۲۰۰ عکس را با فرمت JPEG و بالاترین رزولوشن ذخیره نماید، این در حالیست که این عدد برای مدل گذشته ۱۷۰ بوده است.

سامانه فوکوس خودکار ۵۱ نقطه ای D4 که Multi-CAM 3500FX نام داشت در مدل جدید نیز به کار گرفته شده است، اما این بار حالت جدیدی به نام Group AF نیز به آن اضافه شده که چهار نقطه فوکوس خودکار را بر روی یک نقطه فوکوس خاص قرار می‌دهد که به کمک این ترفند می‌تواند بر روی سوژه های متحرک کوچک فوکوس نماید. هر چند این ایده سال‌هاست توسط کانن در DSLR های بالا رده این شرکت به کار گرفته می‌شود.بسیاری از عکاسان حرفه ای، مانند عکاسان ورزشی  که از قابلیت‌های عکاسی پیاپی استفاده می‌کنند دیگر مشکل حداکثر سرعت عکاسی پیاپی را ندارند بلکه مشکل آن‌ها در حال حاضر وجود چگونگی ذخیره سازی و اشتراک گذاری این عکس‌هاست که دوربین D4 این شرکت برای رفع این مشکل به یک در گاه شبکه LAN 100Mbps مجهز بود که در مدل جدید این درگاه به نوع گیگابیت ارتقاء یافته است. گفتنیست نرخ انتقال داده در این شبکه گیگابیت ۱۸۵Mbps بوده که این نرخ در مدل گذشته تنها ۶۰Mbps بوده است.عمر مفید باتری D4S نیز نه تنها به خاطر به‌کارگیری پردازنده مدرن EXPEED 4 بلکه با استفاده از باتری لیتیومی جدید EN-EL18a با ظرفیت بیشتر است که توانسته عدد غیر قابل باور ۳۰۲۰ شات را با یک بار شارژ باتری مطابق با استاندارد CIPA ثبت نماید. البته نیکون مدعیست این عدد با به‌کارگیری ترفند ها و راهکار های این شرکت تا ۵۹۶۰ شات قابل افزایش است که تقریبا دو برابر عدد قبلیست.

با اتکا به پردازنده جدید به کار رفته در D4S، این دوربین می‌تواند تصاویر Full HD را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه ذخیره نماید هر چند که حداکثر طول کلیپ‌های تهیه شده به این شکل به ۱۰ دقیقه برای حالت ۴۲ مگابیت بر ثانیه و ۲۰ دقیقه برای حالت ۲۴ مگابیت بر ثانیه محدود می‌باشد. همچنین خروجی HDMI این دوربین توانایی ارسال تصاویر فشرده نشده Full HD را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه داراست که D4S می‌تواند به صورت همزمان این تصاویر را با فرمت H.264 بر روی کارت حافظه داخلی خود ضبط نماید. این دوربین از دو نوع کارت حافظه CF و XQD پشتیبانی می‌کند البته شما تنها قادر به استفاده از یک نوع کارت خواهید بود.ضبط صدا نیز در مدل جدید ارتقاء یافته است. قابلیت انتخاب فرکانس صوتی در بین حالات مختلف، به فیلم بردار این اجازه را می‌دهد تا با توجه به سبک کاری که انجام می‌دهد حالت مناسب را برگزیند. مانند مدل قبلی یک جک ورودی صدا برای میکروفون در نظر گرفته شده است. همچنین ۳۰ مرحله برای ضبط صدا در نظر گرفته شده است که بر خلاف مدل قبلی شما می‌توانید D4S در حین ضبط حساسیت میکروفون را تغییر دهید.البته D4S شاهد تغییرات کوچک بسیاری در راستای بهبود مدل گذشته خود بوده است. بسیاری از این تغییرات نیز به پیشنهاد عکاسان حرفه ای صورت گرفته‌اند. برای آن دسته عکاسانی که بیشتر با پرینت عکس‌های JPEG سروکار دارند و نیاز به پیش نمایشی دقیق‌تر از عکس‌های خود در نمایشگر دوربین دارند، D4S امکان کالیبره کردن رنگ‌ها را در نمایشگر ۳.۲ اینچی ۹۲۱ هزار نقطه ایش فراهم کرده است، تا رنگ‌های نمایش داده شده در صفحه نمایش این دوربین به مانیتور استودیو شما هر چه بیشتر شبیه باشد. البته چشمی این دوربین با بزرگ نمایی ۰.۷۰X و پوشش ۱۰۰ درصدی تقریبا بدون تغییر باقی مانده است.

نیکون با ایجاد تغییراتی در مکانیسم جابجایی آینه در این دوربین باعث بهبود دید در چشمی این دوربین هنگام عکس گرفتن شده است، به طوری که با جذب ضربه آینه در هنگام عکس گرفتن باعث کاهش زمان قطع تصویر در چشمی شده و خصوصی در هنگام عکاسی پیاپی حتی با سرعت ۱۱ فریم بر ثانیه نیز تصویر چشمی به طور کامل قطع نخواهد شد.همان طور که می‌دانید بسیاری از لنز های تله نیکون بر روی بدنه خود دارای یک دکمه مخصوص فوکوس دارند که سیستم فوکوس خودکار را فعال می‌کند یا با استفاده از حافظه قبلی به یک فاصله خاص فوکوس  می‌کند. حالا D4S قابلیت جدیدی را در اختیار کاربران خود گذاشته، کاربران می‌توانند این دکمه را مجددا برنامه ریزی نمایند تا بین مد های فوکوس مختلف سوئیچ نماید.

طراحی خارجی این دوربین تغییر چندانی نسبت به مدل گذشته نکرده است. D4S از یک بدنه با آلیاژ منیزیم که در برابر شرایط آب و هوایی دشوار نیز مقاوم سازی شده استفاده می‌کند. طراحی بدنه این دوربین توسط طراح مشهور “جیورجتو جیوجیارو” در موسسه ایتال دیزاین صورت گرفته و نسبت به مدل گذشته فقط تغییرات اندکی در زمینه ارگونومی دکمه ها داشته است. دستگیره زیر بدنه D4S نسبت به مدل گذشته اندکی کوچک شده و فاصله لنز با دست شما افزایش یافته است. که به شما امکان استفاده از لنز های بسیار واید را بدون تماس با دستتان می‌دهد یا می‌توانید در هوای سرد از دست کش نیز استفاده کنید. این دوربین از ششم مارچ ۲۰۱۴ با قیمتی معادل ۶۵۰۰ دلار در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

توضیحات تکمیلی

مشخصات

ابعاد 160X157X91 ميلي متر وزن 1350 گرم ضد آب جنس بدنه آلیاژ منیزیوم حسگر و تصوير محدوده دقت حسگر 15.0 تا 20.0 مگاپيکسل نوع حسگر CMOS ابعاد حسگر Full frame – 36 x 23.9 mm دقت حسگر 17 مگاپيکسل دقت موثر حسگر 16 مگاپيکسل حداکثر رزولوشن عکس 4096 x 2720, 4096 x 3280, 3696 x 2456, 3200 x 2128, 3072 x 2456, 3072 x 2040, 2464 x 1640, 2400 x 1592, 2048 x 1360, 2048 x 1640, 1600 x 1064 نسبت ابعاد عکس 5:4, 3:2 فرمت غيرفشرده عکس JPEG, TIFF, RAW پردازشگر Expeed 4 فيلم رزولوشن فيلم Full HD حداکثر سرعت فيلم 60 فريم بر ثانيه فرمت فيلم MPEG-4, H.264 توضيحات فيلم 1920 x 1080 (60, 50, 30, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 424 (30, 25 fps) ضبط صدا مونو فيلمبرداري سه بعدي عکسبرداري حداکثر سرعت شاتر 1/8000 ثانيه حداقل سرعت شاتر 30 ثانيه زمانسنج خودکار 2 یا 10 ثانیه حداقل حساسيت 50 ايزو 50 تا 409600 عکاسي پياپي 11 تکنولوژي تشخيص چهره تکنولوژي تشخيص لبخند عکاسي سه بعدي صفحه نمايش سايز صفحه نمايش 3.2 اينچ دقت صفحه نمايش 921000 نقطه صفحه نمايش جلو چشمي توضيحات چشمي اپتیکال با پوشش 100 درصد میدان دید تصوير زنده Live View صفحه نمايش لمسي ورودي و خروجي ها خروجي HDMI خروجي USB خروجي تلويزيون PictBridge ساير مشخصات قابليت هوشمند نوع کارت حافظه SD, CF ميکروفون داخلي اسپيکر داخلي موقعيت ياب GPS قطب نما تکنولوژي بي سيم نوع باتري ليتيوم يوني مشخصات باتري EN-EL18a با توانایی شارژدهی برای 3000 عکس در هر بار شارژ ساير قابليت ها توانایی عکاسی تایم لپس تا 9999 عکس مهر و موم در برابر شرایط آب و هوایی دارای پورت Ethernet

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دوربین دیجیتال نیکون D4s Body”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *