فیلتر Rodenstock Skylight 1A MC 77mm

408,500 تومان

موجود نیست

فیلتر Rodenstock Skylight 1A MC 77mm

فیلتر Skylight‌ حرفه‌ای با پوشش سطحی چندلایه، برای تصحیح Color Cast آبی و جلوگیری از بی‌حس‌شدن تصاویر در نور روز – دهنه‌ی 58

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

فیلترهای اسکای‌لایت مخصوص عکاسی آنالوگ هستند و دو کارکرد دارند. یکی از این کارکردها منع اشعه‌ی UV (فرابنفش)، و دیگری کاهش رنگ‌های آبی اضافی در زمانی است که سوژه زیر سایه و تحت نور غیرمستقیم خورشید (آسمان آبی) است. هنگامی که سوژه زیر سایه قرار گرفته، اما از طریق نور غیرمستقیم خورشید از آسمان (که آبی‌رنگ است) نوردهی شده، معمولاً در تصویر آثاری اضافی از رنگ آبی دیده می‌شود که مشخصاً در عکس‌های پرتره بسیار نامناسب است. فیلتر اسکای‌لایت فقط باید در چنین شرایطی استفاده شود.

اگر فیلتر زیر نور مستقیم استفاده شود، رنگ نور بیش از حد رزد می‌شود. به‌همین دلیل فیلترهای اسکای‌لایت را نباید همیشه روی لنز نگه داشت. برای محافظت از لنز بهتر است از فیلترهای معمول UV (خنثی) استفاده شود.

فیلترهای اسکای‌لایت تأثیری روی عکس‌های سیاه و سفید ندارند و استفاده از آن‌ها در عکاسی دیجیتال لازم نیست. در عکاسی دیجیتال می‌توان با تنظیم صحیح وایت‌بالانس (در دوربین یا در نرم‌افزار ویرایشی) آثار نورهای آبی اضافی را حذف نمود.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “فیلتر Rodenstock Skylight 1A MC 77mm”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *